Daktyl – ADOPTOWANY!

daxRasa: Mieszaniec
Płeć: Samiec
Wiek: 2 lata
Waga: 19 kg
Data przyjęcia: 26.11.2016
Nr ewidencyjny: 2200/16

Dax to młody, bardzo energiczny chłopak, który uwielbia wszelką aktywność fizyczną (Bieganie? Jasne! Grzebanie w kałuży? Proszę bardzo! Przekopywanie ogródka centymetr po centymetrze? Zrobione!) i kocha towarzystwo człowieka. Na schroniskowym wybiegu nie jest w stanie usiedzieć w spokoju, chyba że zauważy czyjeś wolne kolana – wtedy wlepia się całym sobą w daną osobę i każe się głaskać i głaskać. A potem znowu zasuwa. I znowu wraca…
Bo świat Daktyla wciąż jest pełen nowości i dziwnych (czasem strasznych) rzeczy. W sytuacjach nadmiernego przejęcia lub stresu Daktyl odnajduje wsparcie w kontakcie fizycznym z zaufaną osobą – czasem wystarczy mu, że muśnie bokiem czyjeś kolana, a czasem musi skoczyć, oprzeć się łapami i wtulić pysk w ludzkie ręce. Chwil tych na szczęście jest coraz mniej, chłopak przyzwyczaja się do „wielkiego świata poza boksem” dzięki długim spacerom i różnorodnym trasom. Oczywiście wciąż jeszcze spotkany na drodze worek na śmieci (nigdy wcześniej go tam nie było!) potrafi zostać wyminięty gigantycznym łukiem, a zbyt długie spojrzenie mijanego psa może wysłać Daktyla w ludzkie ramiona (tak jak „OMG, widziałaś? Zasikałem po nim!!”), ale intensywność tych reakcji również się zmniejsza. W kryzysowych sytuacjach od „przegrzania” ratuje go szarpak, o który Daktyl potrafi sam poprosić zamaszyście siadając i intensywnie wpatrując się w kieszeń.

Mimo swojego nadmiaru energii i pozornego roztrzepania, Daktyl szybko się uczy i jest bardzo posłuszny. Chętnie wykonuje podstawowe komendy nawet za słowne pochwały. Jeśli w domu będzie miał zapewnioną wystarczającą dawkę ruchu, stabilność i poczucie bezpieczeństwa, będzie niezastąpionym i wdzięcznym towarzyszem.

36707504_1031321280357620_8423900442055933952_n

Kogo szukamy dla Daxa? Na pewno spokojnych, konsekwentnych i cierpliwych ludzi, który nie popsują dotychczasowej pracy z chłopakiem i będą mieli wystarczającą wiedzę, by dalej go prowadzić. W chwili obecnej Daktyl prawdopodobnie nie odnajdzie się w mieście wśród samochodów, autobusów i tłoku, a z powodu nadmiernej ekspresji chłopaka niewskazany jest dom z dziećmi lub kotami. Z racji zamiłowania do ogrodnictwa (kompulsywne kopanie) odradzamy dom ze stałym dostępem do podwórka (o ile ktoś nie chce mieć w nim swojej małej, prywatnej żwirowni). Daktyl nie jest agresywny ani natarczywy wobec innych psów, ale mogą go one stresować i przytłaczać – w przypadku chęci „dopsienia” konieczne będzie zapoznanie wszystkich psów na wspólnych spacerach w okolicy schroniska.

Więcej informacji i kontakt do wolontariuszy: http://www.napaluchu.waw.pl/czekam_na_ciebie/wszystkie_zwierzeta_do_adopcji/011603482v