Kruczek

kruczek1Rasa: Mieszaniec
Płeć: Samiec
Wiek: 10 lat
Waga: 17 kg
Data przyjęcia: 02.01.2016
Nr ewidencyjny: 0019/16

Kompaktowy, niskopodłogowy chłopak o uroczym spojrzeniu i nietoperzych uszach. Bardzo inteligentny (chwilami aż cwany!), niesamowicie szybko i chętnie się uczy, szczególnie za smaczki. Wobec ludzi zupełnie nieagresywny, nawet znalezioną na trawniku kość można mu wyjąć spomiędzy zębów. Czasem bywa uparty… ale łatwo go przekonać kawałkiem parówki. Energiczny i chętny na spacery, ale także łasy na głaskanie i przytulanki, o które prosi zabiegając człowiekowi drogę i wyczekująco się wpatrując. Nie przepada za braniem na ręce, ale toleruje to w sytuacjach stresowych – bliskość znajomej osoby daje mu poczucie bezpieczeństwa. Inne spokojne psy na spacerach ignoruje, ale tym, które rzucają się w jego stronę ze szczekiem odważnie odpowiada. A spotkane na spacerze koty oszczekuje… i ucieka.  Kruczek cierpliwie znosi wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, u weterynarza także jest niesamowicie grzeczny. A poza tym, to straszna przylepa i pieszczoch.

Niestety mimo całego swojego uroku Kruczek jest jak czarny kot przebiegający drogę… z tą różnicą, że pecha przynosi sobie. Chłopak bardzo źle znosi pobyt w schronisku – zamknięcie i ciągły hałas przysparzają mu wiele stresu i frustracji, które skutkują między innymi problemami ze stawami w przednich łapach wywołanymi nieustannym skakaniem na budę i z budy. Kruczek dodatkowo cierpi na problemy z trzustką (stąd jego ciągły, chorobliwy głód i lekka obsesja na punkcie jedzenia), spowodowaną wiekiem niewydolność zastawek serca oraz problemy z operowanym w zeszłym roku, ale nawracającym uchyłkiem jelita.

 

21752054_1677212335664039_5379687181834727026_n

Dla Kruczka szukamy domu z ogrodem, na parterze lub z windą oraz osoby jednocześnie wrażliwej, jak i bardzo konsekwentnej, która będzie potrafiła mu pokazać, że zaufanie człowiekowi i „bycie razem” jest bezpieczne i opłacalne. Chłopak najprawdopodobniej odnajdzie się w domu z drugim, spokojnym psem lub z kotem.
Należy także pamiętać, że Kruczek do końca życia będzie wymagał specjalistycznej diety z uwagi na chorą trzustkę.

Więcej informacji i kontakt do wolontariuszy: http://www.napaluchu.waw.pl/czekam_na_ciebie/wszystkie_zwierzeta_do_adopcji/011503730