Simon

NDF_0112_1Rasa: Mieszaniec
Płeć: Samiec
Wiek: 11 lat
Waga: 25 kg
Data przyjęcia: 04.05.2017
Nr ewidencyjny: 0860/17

Simon to starszy, spokojny chłopak, bardzo przyjaźnie nastawiony do człowieka. Prawdziwy koneser parówek i głasków (w nadstawianiu dupki do smyrania nie ma sobie równych!), na spacerze często przystaje, prosząc o jedno lub drugie, najlepiej oba na raz i dużo. Na widok znajomego człowieka podbiega (no, tak truchtem podbiega, bo już troszku sztywny z tej starości) i przytula się czołem do nogi nadstawiając karczycho do masowania.

Simon jest psem bardzo samodzielnym – na spacerze ma swoje sprawy, swój pomysł i swoje tempo chodzenia. Dodatkowo z uwagi na pamięć o minionym bólu kręgosłupa potrafi źle zareagować na napinającą się smycz (na szczęście coraz rzadziej). W sterowalności nie pomaga także głuchota tego dziadka… Jednak nabranie wyczucia w kierowaniu Simonem nie jest trudne, a w początkowych etapach smyczowego „dostrajania się” z powodzeniem można stosować zachęty w postaci dobrych smaczków i głasków.

NDF_0140

Dla tej uroczej przylepy poszukujemy jego własnego głaskacza na pełen etat – preferowane są osoby mieszkające w domu z ogrodem (jednak chłopak ze względu na podeszły wiek i zwyrodnienie kręgosłupa nie nadaje się na psa podwórkowego, musi mieć ciepły kąt do grzania zmęczonych trudnym życiem pleców) lub w bloku w spokojnej okolicy, koniecznie na parterze lub z windą. Nie polecamy go do domu z dziećmi – przestraszony nagłym lub niedelikatnym ruchem Simon potrafi bronić się kłapiąc zębami. Powinien być także psim jedynakiem, gdyż do dziś nie potrafi stwierdzić, czy on te psy lubi, czy jednak nie.

Więcej informacji i kontakt do wolontariuszy: http://www.napaluchu.waw.pl/czekam_na_ciebie/wszystkie_zwierzeta_do_adopcji/011701140