Podsumowanie 2018

Rok 2018 przyniósł naszej ekipie wiele zmian w życiu. Obfitował w nowe pomysły, inspiracje oraz okazje do dalszego rozwoju i poszerzania naszej wiedzy. Pozwolił nam na podjęcie nowych aktywności z naszymi czworonogami i osiągnąć wspólnie założone cele…

Przede wszystkim udało nam się wspólnie stworzyć Complete Dog, określić nasz kierunek działania i dążyć do wyznaczonych celów!

Wspólnie napisałyśmy także 8 artykułów dla Dog&Sport i Trzy Koty (dostępne w zakładce „publikacje”). Mega fajne doświadczenie, mamy nadzieję w 2019 roku zaskoczyć was kolejnymi artykułami.

20181203_162831

PODSUMOWANIE 2018 OLA:

29512526_2145081605508130_2727957613557758948_n

Seminarium „Przewlekły ból mięśni u psów”, Julia Robertson (Wielka Brytania), 2018

W mijającym właśnie roku miałam okazję poszerzać swoją wiedzę z zakresu zoopsychologii, zoofizjoterapii, treningu psów  i neurologii podczas uczestnictwa w 6 seminariach teoretycznych i 2 warsztatach. Wzięłam także udział w wykładzie Karen Becker dotyczącym żywienia psów dietą surową.

Dodatkowo wraz z Bułką wzięłyśmy udział w kolejnych klasach komunikacji dla psów, tym razem prowadzonych przez Marinę Garfagnoli i organizowanych przez dziewczyny z Z PSEM W PEŁNI.

Najważniejszym wydarzeniem tego roku było dla mnie przystąpienie do Kursu Instruktorskiego prowadzonego przez Marinę Garfagnoli. Kurs ten pozwala mi zwracać szczególną uwagę na emocje psów i ich motywacje, a także pozwala zrozumieć indywidualne potrzeby i niesamowitą złożoność osobowości każdego zwierzęcia.

FB_IMG_1541495361865Niesamowicie cieszę się również z adopcji jednego z moich podopiecznych ze Schroniska na Paluchu – w ostatnich dniach października do swojego pierwszego prawdziwego domu pojechał Daktyl, opisywany przeze mnie tutaj. Z informacji od nowych opiekunek wynika, że chłopak ma się świetnie i nie sprawia większych problemów ❤ (jego zdjęcie wyróżnia dzisiejszy wpis). O pozostałych „moich” paluszakach, wciąż czekających na dom, można przeczytać w tej zakładce.

Prywatnie udało mi się w końcu przeprowadzić „na swoje” i nareszcie stworzyć odpowiednie warunki w domu dla mojej rudej pokraki. Zaczęłyśmy także kurs tropienia użytkowego w Scent Mind, gdzie z powodzeniem przystąpiłyśmy do egzaminu PLMT1 i zabrałyśmy się na poważnie za detekcję z Magdą z Psie ABC.

PODSUMOWANIE 2018 MARYSIA:

imggg453-2

Żywienie psów
W 2018 rok był wazny pod tym kątem dlatego, że udało mi się obronić pracę inżynierską, która dotyczyła analizy karm pełnoporcjowych dla psów. Uczestniczyłam również w dwóch konferencjach dotyczących problematyki żywienia psów oraz kotów. Brałam udział w warsztatach dotyczących żywienia naturalnego psów.

Zoofjizjoterapia psów
Ten rok był kluczowy jeśli chodzi o decyzję dotyczące mojej przyszłości. Zadecydowałam zapisać się na kurs Zoofizjoterapii Psów i Kotów, który startuje już w styczniu! Dzięki tej decyzji uczestniczyłam w dwóch wydarzeniach dotyczących psów sportowych.

IMG_5972

Życie psio-ludzkie/prywatne
W tym roku z Loką miałyśmy pierwszą wspólną sesję, ale na pewno nie ostatnią 😀 Kolejne planuje już we 3 albo 4 – całą rodzinką. Dotarło do mnie, że mam już dwa psy, a nie jednego. Nauczyłyśmy się żyć w centrum miasta, zmobilizowało nas to do długich aktywności za miastem. Kolejnym sukcesem było wprowadzenie klatki kennelowej dla Tali, która się super sprawdza. W tym roku postawiłam też na zabawki węchowe dla psiaków, kilka zrobiłam sama, na resztę wydałam majątek. Oczywiście rok nie obfitował tylko w pozytywne chwile… U Loki zdiagnozowano nietrzymanie moczu, spowodowane działaniem hormonów, co częste jest po sterylizacji. Był to ciężki okres, bo nie łatwo było postawić diagnozę. Całe szczęście udało się. Loka do końca życia będzie przyjmować leki. Z Tali też nie było łatwo – dostała babeszjozy i całą Wielkanoc spędziliśmy w klinice. Dobrze, że szybko zareagowaliśmy i udało się ją uratować. Z pozytywnych rzeczy 2018 przeszłyśmy bez żadnego ataku padaczki Loki, co bardzo mnie cieszy!

DSC_0512

Oby ten 2019 był rokiem jeszcze lepszym! Mamy sporo planów zarówno zawodowych, jak i prywatnych! Jedno możemy obiecać – na pewno będziemy się rozwijać, bo wiedza to potęga!

Życzymy wam naprawdę Psiego Roku! I aby Sylwester był dla was spokojny, bez wystrzałów i stresu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s