Relacja z Blogosfery Zoologicznej 2019

W zeszłą sobotę – 25.05.2019 odbyła się w Warszawie Blogosfera Zoologiczna, organizowana przez Gazetę Dog and Sport oraz Magazyn Trzy Koty. Wydarzenie dedykowane było dla osób posiadających blogi o tematyce zwierzęcej zarówno psiej, jak i kociej. Szkolenia w trakcie tego dnia przeprowadzali najlepsi specjaliści z przeróżnych dziedzin. Uczestnicy otrzymali ogrom wiedzy, cenne uwagi oraz perspektywy dalszego rozwoju swoich profili.

Czym w ogóle jest Blogosfera Zoologiczna?

Jest to zupełna nowość na polskim rynku. Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie darmowe, dzięki czemu staje się ono dostępne nie tylko dla bardziej doświadczonych blogerów, ale również dla osób początkujących. Inicjatorem tego projektu jest Gazeta Dog and Sport oraz Magazyn Trzy Koty. Oczywiście wszystko nie odbyłoby się bez udziału sponsorów: Farmina, Renske oraz Vetexpert. Wydarzenie to ma na celu wzbogacić wiedzę uczestników w zakresie publikowania treści, budowania własnej marki oraz utrzymywania relacji z obserwującymi, potencjalnymi sponsorami i partnerami.

Blogosfera zoologiczna

Wręczanie dyplomów – razem ze sponsorami wydarzenia

Kilka słów o prelegentach

Patrycja Górecka-Butora – kopalnia wiedzy nt. influencer marketingu. Niesamowicie pozytywna osoba z ogromnym doświadczeniem, której z przyjemnością się słucha i chłonie przekazywaną przez nią wiedzę. Ilość informacji zawartych w 2 godzinach wykładu była ogromna, ale przy tym jasna i zrozumiała nawet dla takiego laika w temacie jak ja.

Paweł Wilkos – „Król hasztagów” od niego dowiesz się wszystkiego o Instagramie. Poznasz programy, które ułatwią Ci dobieranie #, planowanie swojego profilu oraz przedstawiające statystyki Twojego profilu. Dowiesz się kiedy wrzucać treści, jak to robić i dlaczego. Co najważniejsze dowiesz się jakie działania skracają Twoje zasięgi i jak ich uniknąć.

Malwina Użarowska – Zawodowo dziennikarka, coach oraz trener, a prywatnie opiekunka borderów. W trakcie tego spotkania opowiadała o tym jak pisać, żeby ktokolwiek chciał przeczytać Twoje wypociny. Czego nie robić, a na czym skupić swoją uwagę. Jak zachęcić czytelnika, aby kliknął w link do tekstu i pozostał na stronie do ostatniego zdania.

Alicja Użarowska – na co dzień opiekunka szalonych borderów, zawodowo związana z przemysłem gier, z wykształcenia psycholog, a na warsztatach opowiadała o fotografii. Kobieta orkiestra. W zwarty oraz przejrzysty sposób przedstawiła najważniejsze informacje o robieniu zdjęć produktów oraz psich modeli. Na koniec zagoniła nas do pracy, żebyśmy wykorzystały zdobytą wiedzę i użyły jej w praktyce.

Blogosfera zoologiczna

Zdjęcia produktów wykonane po warsztatach

Kilka słów ode mnie

Już dawno nie byłam na tak dobrym szkoleniu. Wyszłam z niego z ogromną dawką wiedzy, nawiązałam wiele wartościowych znajomości, lepiej tego dnia spędzić nie mogłam. Pełen profesjonalizm i rzetelność przedstawianych informacji. Moja głowa jest pełna pomysłów co do nowych postów, akcji itp. Powoli staram się wprowadzać to czego się nauczyłam na bloga. Mam nadzieję, że dzięki temu treści przez nas publikowane będą docierały do większej grupy odbiorców, będą bardziej czytelne, co wpłynie na większą świadomość wśród opiekunów zwierząt.

Blogosfera zoologiczna

Tali jako psia modelka sprawdza się idealnie

To wydarzenie w Warszawie było pierwszym rozpoczynającym serie spotkań w całej Polsce. Mam przykrą wiadomość – miejsca we Wrocławiu wyczerpały się w zaledwie kilka godzin (jest opcja dopisania się do listy rezerwowej). Dla spóźnialskich na liście są jeszcze dwa miasta: Gdańsk i Łódź. Jeśli do tej pory zastanawialiście się nad zgłoszeniem, to mam nadzieje, że po przeczytaniu tego tekstu nie macie wątpliwości, że warto.

Łapcie link na najbliższe warsztaty!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s